BATERIE

Jak vybrat vodovodní baterii

Vodovodní baterie jsou nezbytnou součástí každé koupelny, proto nepodceňujte jejich výběr. Pro baterie je v první řadě důležité, aby plnily svou funkci. Nezapomínejte ale také na jejich vzhled, který se může zdát jako nedůležitý detail, ale opak je pravdou, neboť i ten ovlivňuje celkový dojem koupelny. Díky širokému výběru od klasických tvarů až po extravagantní design si vybere opravdu každý. Každý výrobce má své vychytávky“, např. upravený povrch proti usazování nečistot a vodního kamene, speciální technologie pro úsporu vody, pojistku proti opaření atd.“

Vlastnosti a rozdělení

Stojánkové baterie

Usazují se na umyvadlo, bidet či vanu, do jednoho nebo více otvorů šíře 33-35 mm, podle typu baterie. Zapojení se provádí pomocí hadiček a rohových ventilů. U většiny nabízených umyvadlových a bidetových baterií je možnost zvolit baterii s výpustí nebo bez výpusti. 

Nástěnné baterie

Instalace nástěnných baterií se provádí přímo na vývod vody a při výběru těchto baterií je potřeba vždy pamatovat na správnou rozteč. U většiny baterií je rozteč 150 mm, ale v naší nabídce najdete i baterie s roztečí 100 mm, které se montujípředevším do staré zástavby, hlavně v panelových domech.

Podomítkové baterie

Princip podomítkových baterií je založen na podomítkovém tělese, které je zabudované ve zdi a osazené vrchní částí baterie, která zůstává viditelná a lze jí pořídit v různých designech. Díky tomu vypadají tyto baterie skvěle a jsou i praktické, neboť zabudovaná část baterie šetří místo ve sprchovém koutu a poskytuje tak větší komfort.

termostatické baterie

Termostatické baterie patří k velmi vyhledávaným produktům, neboť zajišťují komfort a bezpečnost v koupelně a zároveň šetří peníze. Jejich přednosti jistě ocení také rodiny s dětmi. Způsob, jakým baterie funguje eliminuje riziko opaření se horkou vodou.

Vysoké umyvadlové baterie

Vysoké baterie jsou určeny zejména pro umyvadla na desku. Tato kombinace vypadá velmi dobře a poskytuje i větší komfort. Velkou výhodou je vysoký výtok, který umožňuje pohodlné napouštění vyšších předmětů, jako jsou např. různé vázy, džbány apod.

Volně stojící vanové baterie

Vhodně zvolená kombinace vany a baterie do prostoru vytvoří z Vaší koupelny dokonalé místo pro relaxaci. Na rozdíl od klasických umyvadlových stojánkových baterií, které se instalují na umyvadlo, se vysoké baterie umisťují vedle umyvadla, takže si můžete sami zvolit, kam přesně baterii dáte, podle toho, jak je to pro Vás pohodlné.

Dřezové baterie s vytahovací sprškou

Dřezové baterie jsou nejčastěji používaným zařízením v kuchyni, proto nepodceňujte jejich výběr. Kromě praktičnosti se stále více klade důraz také na design, proto nabízíme jak moderní kuchyňské baterie, tak i baterie v retro stylu pro všechny milovníky tohoto designu.

KV Avanti - tip

Baterie jsou dodávány v ucelených sériích, tzn. že si ve stejném designu můžete osadit nejen celou koupelnu včetně WC, ale i kuchyni.

Nenechte se omezovat, vše je možné!