NÁBYTEK

Udělejte si v koupelně pořádek!

Koupelnový nábytek a zrcadlo se staly nedílnou součástí každé koupelny. Nábytek je elegantním doplňkem a zároveň praktickým pomocníkem, který nám pomáhá schovat vše, co nechceme mít na očích a přitom denně užíváme – proto by se měla výběru koupelnového nábytku věnovat nemalá pozornost. V naší nabídce naleznete širokou řadu zrcadel, skříněk pod umyvadlo, desek, doplňkových skříněk, taburetů, zrcadlových skříněk či polic. Vybírejte z naší stále nabídky nebo si naplánujte řešení na míru, ať už v pohodlí z domova nebo s odborníkem na prodejně.

Který materiál je pro koupelnový nábytek nejlepší?

Do koupelny je prakticky možné umístit jakýkoliv nábytek. Před tím ale musí jeho materiál projít důkladnou úpravou, která ho bude chránit před  vlhkostí. Nejčastějším materiálem je dřevotříska. Korpusy skříní jsou vyrobeny z dřevotřískové laminované desky a přední díly jsou z desky MDF. MDF desky jsou dále upravovány podle nároků klienta (lakování, dýhování apod.).

Další přírodní materiál, kterého se v koupelně nemusíme bát, je sklo a kámen. Celoskleněný a kamenný nábytek ale v prodejnách často neuvidíme, dobře proto poslouží alespoň kombinace dřevotřísky a skla. Velice elegantně bude působit i kombinace všech materiálů společně. Skleněná nábytková umyvadla, kamenná umyvadla nebo také skleněné desky pod umyvadlové mísy (součást nábytku na míru) najdete v naší nabídce.

Dlouhodobému působení vody neodolá žádný koupelnový nábytek (protékající baterie, přeteklé umyvadlo apod.), pak může dojít k nabobtnání materiálu. To samé platí i pro čištění nábytku abrazivními nebo agresivními přípravky. Nutné dodržovat pokyny k údržbě od výrobce.

Skříňky pod umyvadlo

Skříňky s umyvadlem

Závěsný nábytek, na nožičkách nebo na soklu?

Není to jen záležitost designu. Zvažte, zda budou jednotlivé skříňky stát na nožičkách, nebo na soklu, nebo zda budou uchyceny na závěsech na stěně a získáte dobrý přístup pod skříňky při úklidu koupelny. Pokud preferujete nožičky, máte na výběr z varianty dvou nožiček se současným uchycením do zdi, nebo variantu se čtyřmi nožičkami, samovolně stojící. U varianty se soklem hrozí největší nebezpečí poškození při úklidu a styku s vodou.

KV Avanti - tip

Dvakrát měřte! Vybírejte skříňky dle správných parametrů – věnujte pozornost tomu, zda se u skříňky pod umyvadlo jedná o rozměr s umyvadlem nebo bez umyvadla. V případě zrcadlových skříněk nebo zrcadel s osvětlením je vhodné správně připravit elektrický kabel. Než výrobek zakoupíte, doporučujeme stáhnout montážní návod a technické parametry a vše konzultovat s odborným montážníkem, případně naším prodejcem.

Zrcadla

Bez zrcadla není koupelna koupelnou. Nejenom, že poslouží z praktického hlediska, ale také může hrát roli designovou, kdy díky vhodně umístěným zrcadlům opticky změníte velikost a vzhled koupelny. Taková zrcadla si můžete nechat vyrobit na míru a lepit přímo na stěnu. Samostatná zrcadla k zavěšení najdete v nabídce v různých provedeních, vybírejte dle potřeb a vkusu:

  • s rámem nebo bez rámu
  • lepené na desce v dekoru nábytku
  • s integrovaným osvětlením (zářivka nebo LED osvětlení)
  • dekorativní s použitím laku
  • pískovaná s různými vzory
  • s poličkou
  • s lupou
  • atypická
  • klasická vyráběná na zakázku pro nalepení na stěnu
  • závěsná v plánovači nábytku na míru