SPRCHY A SPRCHOVÉ KOUTY

Jak vybrat sprchový kout

Sprchový kout představuje v koupelně hned po vaně prvek zabírající nejvíce prostoru, a proto je třeba věnovat dostatek času správnému výběru.
Funkčnost je samozřejmě jako vždy na prvním místě, design by se ovšem taky neměl opomenout. Široká nabídka sprchových koutů a dveří vám umožní vybrat si z nepřeberného množství tvarů, velikostí, způsobu otevírání sprchových koutů a výplní přesně dle dispozic vaší koupelny. Sprchové kouty je možné kombinovat se sprchovou vaničkou (pozor na rádius vaničky u čtvrtkruhových koutů) případně se pokládají na dlažbu.

Rozdělení sprchových koutů

Sprchové vaničky

Nabízíme sprchové vaničky mnoha tvarů, rozměrů a provedení. Můžete si vybrat z různých modelů - položení na podlahu, umístění na nožičky i pro zapuštění či obezdívku z  materiálu keramika, akrylát, litý mramor či smaltovaná ocel.

Vaničky z litého mramoru

Vaničky vyráběné z litého mramoru se vyznačují svou výškou 3 cm, čímž dotvářejí moderní design koupelen. Nízká vanička netvoří při vstupu do sprchového koutu téměř žádnou bariéru. 

Keramické vaničky

Keramické sprchové vaničky jsou masívní a odolné. Výhody: odolnost vůči změnám teploty a poškrábání, vysoká pevnost a odolnost proti nárazu. Lze doplnit protiskluzným prostředkem.

Akrylátové vaničky

Vaničky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního akrylátu. Oproti jiným materiálům vytváří ve vaší koupelně teplejší dojem a povrch je výrazně lesklejší.

Smaltované vaničky

Vaničky ze smaltované oceli se vyrábějí v obrovské škále tvarů a velikostí. Výhodou je odolnost vůči poškrábání a otěru, stálobarevnost a hladký povrch, který se výborně udržuje. 

Sprchové žlaby

Použití odtokových žlabů představuje nové moderní řešení sprchových koutů a koupelen. Díky sprchovým žlábkům můžete odstranit z koupelny veškeré překážky, jako jsou např. vany nebo sprchové vaničky, které by Vás mohly omezovat a umožní Vám vytvořit jednotnou podlahu v celé koupelně. Mohou tak vzniknout bezbariérové koupelny velkých rozměrů nebo požadovaná řešení designových koupelen. Sprchové žlábky s možností vložení dlažby dodáváme i pro rohové aplikace v celé řadě rozměrů. Sprchové žlaby jsou vyráběné z různých materiálů kov, nerez, plast a sklo.

Hydromasážní sprchové panely

Hydromasážní sprchový panel využije každý, kdo si chce sprchování opravdu užít, nebo chce ulevit svým zádům a nemá možnost nainstalovat si do své koupelny masážní vanu. Sprchový panel se připojí pouze na přívody vody a uživatel si volí dle modelu, zda-li chce vodu pouštět do ruční sprchy, do hlavové sprchy nebo do masážních trysek. Většina nabízených panelů je dodávána již včetně termostatické baterie.

Hlavové sprchy

Užijte si sprchování a dopřejte si relax s našimi hlavovými sprchami. Hlavové sprchy se rozlišují podle typu, tvaru, rozměru a designu. Kromě klasických hlavových sprch nabízíme i sprchu v retro designu nebo sprchu s vodopádem. Hlavové sprchy se montují na ramínko, které je vedeno ze zdi nebo ze stropu a k němu se připojuje voda namíchaná v podomítkové baterii. Další variantou jsou vestavné hlavové sprchy, které jsou určeny k montáži přímo do stropu.

Sprchové systémy

Sprchové systémy jsou velmi oblíbené, dokáží proměnit vaše běžné sprchování na nevšední zážitek. Někdy nestíháte a potřebujete se jen rychle osprchovat, jindy si zase chcete dopřát relax v podobě deště z hlavové sprchy. Obojí sprchové systémy umožňují, záleží jen na vás, co upřednostňujete. Sprchový systém se skládá z ruční a hlavové sprchy, sprchové tyče s posuvným držákem sprchy a u některých typů je součástí také sprchová baterie, která může být i termostatická.

Sprchové sety a tyče

V naší široké nabídce sprchového programu najdete vše, co potřebujete. Můžete si zvolit již kompletní sprchový set nebo si ho seskládat na míru dle vašich požadavků (např. s více masážními funkcemi, s delší hadicí, případně dle designu atd.). Možností je celá řada, záleží jen na vás. Pro použití do sprchového koutu doporučujeme sprchové sety skládající se z ruční sprchy, hadice a sprchové tyče s posuvným a výškově stavitelným držákem sprchy.

Inspirace pro vás