UMYVADLA

Jak si vybrat umyvadlo

Možností provedení umyvadla je mnoho, stále nejoblíbenější je keramické. Keramika je čistý přírodní produkt s extrémně vysokou životností. Keramika je materiál s hutným, slinutým bílým střepem, na který je nanesena glazura, ta je odolná vůči kyselinám, rozpouštědlům a louhům. V jedné místnosti není dnes nezbytně nutné mít všechny keramické výrobky z jedné série, designy je možné kombinovat, co je však vhodné, je mít vše od jedné značky. Důvodem je „různobarevnost“ bílé.

Parametry

Základním parametrem pro výběr umyvadla je jeho šířka a využití:

  • Umývátka – do šíře 49 cm – využití především na toaletách
  • Klasická umyvadla – od šíře 50 cm, montáž na zeď
  • Rohová umyvadla
  • Nábytková – použitelná pro usazení na skříňku bez krycí desky
  • Polozápustná – možnost použití k nábytku, nebo k zabudování do pultu
  • Zápustná – k zapuštění do pultu/desky zeshora
  • Vestavěná umyvadla – k zabudování do pultu/desky zespoda
  • Umyvadlové mísy – pro usazení na rovný povrch jako je pult, deska, skříňka s deskou
  • Řezatelná – v nabídce série Palace
  • Designová umyvadla bez přepadu – možno použít průtočný systém (v nabídce PZATKA) s klasickým sifonem, nebo unikátní systém samootvíracího sifonu při naplnění umyvadla, tzv. CLOU

Umyvadla z různých materiálů

Dnes si můžete pořídit umyvadla nejen z klasického materiálu jako je keramika. Pro milovníky přírodních materiálů máme originální kousky do koupelen z nadstandardní kvality a neobvyklého luxusu.

Umyvadla z kamene a dřeva

Kámen - kousek přírody u Vás v koupelně. Designové umyvadlo z přírodního kamene nepodléhá trendům a každý jeho kousek je originál. Hlavní výhodou je bezkonkurenční odolnost.

Dřevo - umyvadla se většinou vyrábějí z masivního dřeva, která jsou dostatečně ošetřena, aby vydržela každodenní styk s vodou. Proto se nemusíte bát, že si za rok budete muset kupovat nové.

Umyvadla skleněná a keramická

Sklo - skleněné umyvadlo je krásným minimalistickým designovým prvkem do vaší koupelny. Je vyrobeno z tvrzeného skla, které snese oproti běžnému větší zátěž. 

Keramika - klasika, která neomrzí...Výhodou je snadná údržba, vysoká pevnost a odolnost materiálu, velké množství různých tvarů a provedení.

Umyvadla kovová a z litého mramoru

Kov - umyvadla vyrobená z nerezu, pro dlouhodobou životnost. Netradiční materiál lehce zapadne do industriálního stylu vaší koupelny. 

Litý mramor -  litý mramor je revoluční moderní materiál na bázi rozemletého dolomitu a polymerové pryskyřice. Přináší větší tvarovou variabilitu a dodává prostoru odlehčenost díky tenké hraně a dokonale hladkému povrchu.

Umyvadla z plastu a smaltované oceli

Plast - používá se spíše v technických místnostech. Umyvadlu neuškodí mráz, ani vařící voda, je odolné vůči kyselinám a rozpouštědlům. Hedvábný a matný povrch se velmi snadno čistí.

Smaltovaná ocel - odolnost, snadná údržba, dlouhá životnost  i nejmodernější design to jsou hlavní výhody umyvadel z tohoto materiálu.

KV Avanti - tip

Vybírejte velikost a design umyvadla především z praktického hlediska a účelu využití. Jiné umyvadlo vyberete do technické místnosti, pro malou koupelnu a jednotlivce, jiné pro vícečlennou rodinu.

Dvojumyvadla

Umývátka

Umyvadla různých tvarů